Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Бајден ќе се сретне со кралот на Белгија на 15 јуни

Американскиот претседател Џо Бајден ќе претстојува во Белгија на 14 и 15 јуни, а предвидена е средба и со кралот Филип, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close