Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Бајден: Ќе им помогнам на Американците настрадани од пандемијата со или без републиканците 

Во изјава дадена денеска во Белата куќа по консултации со неколкумина демократски лидери, претседателот Џо Бајден вети дека ќе „реагира брзо“ за обезбедување помош за Американците погодени од пандемијата.  На средбата присуствуваше и потпретседателката Камала Харис. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close