НекатегоризираноСветСвет.Портал

Бајден е 15-ти потпретседател на САД кој станал и претседател

Џо Бајден, кој денеска положи заклетва како 46. претседател на САД, е 15-ти потпретседател во американската историја, кој станал и шеф на државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close