0_МИА Истражува.ПорталАнализаМИА ИстражуваСветСвет.Портал

Бајден денеска полни 78 години, спекулации во Вашингтон дали ќе биде претседател во само еден мандат

Точно два месеца пред неговото влегување во Белата куќа, во Вашингтон веќе се спекулира дали „лавот на американската историја“, како што го нарече поранешниот претседател Барак Обама, ќе биде претседател само еден мандат.

Back to top button
Close
Close