0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден денешниот инаугуративен ден го прогласи за Ден на националното единството

-Денеска го славиме триумфот на демократијата по овие избори на кои гласаа повеќе Американци од кога било досега во нашата национална историја. Го слушнавме и послушавме гласот на народот. Ние мора да се соочиме со сите неволји и да ги победиме, рече претседателот Бајден, пренесува Си-Ен-Ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close