Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден: Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи. Ова го изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по самитот меѓу него и рускиот претседател Владимир Путин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close