0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден: Американско-руските односи мора дa бидат стабилни и предвидливи

Тој нагласи дека му рекол на рускиот лидер Владимир Путин дека човековите права секогаш ќе бидат тема. Бајден нагласи дека му рекол на Путин дека неговата агенда не е против Русија или која било друга земја, туку агенда за американските граѓани, вклучително и борба против пандемијата на коронавирусот, закрепнување на американската економија, обновување на односите. Со сојузници и пријатели на САД низ целиот свет, заштитувајќи ги американските граѓани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close