СветСвет.Портал

Бајден: Американците би реагирале доколку Трамп изгуби на изборите и одбива да се повлече

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден изјави денеска дека Американците нема да молчат доколку актуелниот шеф на државата Доналд Трамп изгуби на изборите и одбива да се повлече.

Back to top button
Close
Close