Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Бајден ја разгледува кандидатурата на генерал Остин за шеф на Пентагон

Новоизбраниот претседател, Џо Бајден ја разгледува кандидатурата на пензионираниот генерал Лојд Остин за министер за одбрана а САД, објави „Аксиос“ повикувајќи се на свои извори

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close