Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден ја прошири „црната листа“ на кинески компании кои наводно соработуваат со војската

Американскиот претседател Џо Бајден ги заостри ограничувањата кон кинеските компании, наводно поврзани со кинеската војска и потпиша одлука со која им се забранува на Американците да купуваат или продаваат хартии од вредност на 59 кинески компании од 2 август.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close