СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден ја осуди одлуката на Врховниот суд за забрана на абортусот во Тексас

Американскиот претседател Џо Бајден денеска го осуди одбивањето на Врховниот суд на САД да го блокира новиот закон за абортус во Тексас, што, како што рече, „претставува невиден напад врз уставните права на жените“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close