0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден ја обвини Русија дека се обидува да влијае на изборите 2022 во САД

Американскиот претседател Џо Бајден во говор пред разузнавачките служби, ја обвини Русија за ширење „дезинформации“ со цел да влијае на изборите што ќе се одржат во САД во 2022 година,

Back to top button
Close
Close