Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден имаше куса средба со Тихановскаја: САД се солидарни со Белорусија и нејзиниот стремеж за демократија

„Ми беше чест да се сретнам денеска наутро со госпоѓа Тихановскаја во Белата куќа. САД се солидарни со Белорусија во нејзините стремежи кон демократија и универзални човекови права“, напиша Бајден на Твитер

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close