0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитикаПолитички партии

Азири: Џафери ја злоупотреби функцијата претседател на Собранието

Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило во Собранието е класична злоупотреба на функцијата претседател на законодавниот дом, како и на двајцата пратеници кои се заразени со вирусот Ковид-19. Азири нагласи дека уште во четвртокот го известиле претседателот на Собранието дека ќе присуствуваат на 32-та седница и со нивна поддршка веднаш ќе прешле на 36-та седница на чиј дневен ред беа законите од петтиот пакет економски мерки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close