0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаИнтервју

Азески за МИА: Критичен ќе биде моментот кога ќе почне да престанува државната помош

Влегувањето во НАТО и придвижувањето кон ЕУ, какво-такво, не става на колосек од кој не можеме да одиме лево или десно, мора да движиме право како што налага пругата. Што поскоро одиме во тој правец, полесно ќе ги решаваме и проблемите. Да за НАТО, да и за ЕУ, но ни требаат и нови пазари, вели претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески.

Back to top button
Close
Close