Svet.SlajderСвет

Азербејџанската армија влезе во втората од трите области што им ги предаде Ерменија

Азербејџан соопшти дека нејзините сили влегле во втората од трите области што треба да и бидат предадени на Ерменија како дел од договорот за завршување на повеќенеделниот конфликт околу регионот Нагорно Карабах.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close