Svet.SlajderСветСвет.Портал

Азербејџан: Стотици загинати ерменски војници

Ерменските вооружени сили во судирите во Нагорно-Карабах претрпеа големи загуби - најмалку 550 лица се убиени и ранети, објави Спутник Азербејџан, повикувајќи се на Министерството за одбрана.

Back to top button
Close
Close