Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Азербејџан почна големи воени маневри

До 15.000 војници, 300 тенкови и други воени возила учествуваат во вежбата, што ќе трае неколку дена, соопшти Министерството за одбрана во Баку.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close