Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Азербејџан и предаде 15 воени заробеници на Ерменија

Една недела пред предвремените парламентарни избори во Ерменија, Азербејџан денеска на соседната земја и предаде 15 воени заробеници, согласно мировниот договор со кој заврши конфликтот кон крајот на 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close