ЕвропаЕвропа.Портал

Азербејџан: Ереван гранатираше населени места во три окрузи околу Нагорно Карабах

Азербејџанското Министерство за одбрана соопшти дека интензивните судири во Нагорно Карабах продолжиле во текот на претходното деноноќие, а ерменските сили гранатирале населени места во три окрузи во околината на овој регион.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close