Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Азербејџан ја очекува поддршката на Србија околу Нагорно-Карабах

Амбасадата на Азербејџан во Белград соопшти дека сите акции преземени од оваа земја во судирот со Ерменија се во рамките на нејзините сопствени меѓународно признати граници и дека очекува Србија да биде на нејзина страна во конфликтот.

Back to top button
Close
Close