0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Азаренка: Очигледно ќе мора да се обидам повторно

Јапонката вчера вечерта ја совлада Азаренка со 1:6, 6:3, 6:3.

Њујорк, 13 септември 2020 (МИА) – Викторија Азаренка, која го загуби третото финале на УС Опен, и честиташе на шампионката на УС Опен, Наоми Осака, која триумфираше по втор пат во Њујорк, откако тоа го стори во 2018 година.

Јапонката вчера вечерта ја совлада Азаренка со 1:6, 6:3, 6:3.

– Мислев дека среќата доаѓа на трета, но претпоставувам дека ќе треба да се обидам повторно. Честитки за тебе и за твојот тим, Наоми, тоа беа неверојатни две недели. Јас сум многу среќна за тебе и се надевам дека ќе се видиме во повеќе финалиња. Сакам да му се заблагодарам на мојот тим што продолжи да биде покрај мене и да верува во мене. Следните недели исто ќе бидат забавни. Се радувам на ова патување. Патот досега беше долг, но беше забавен, рече Азаренка на доделувањето на наградите.

Таг
Back to top button
Close
Close