0_Спорт.ПорталФудбал

Азар се врати на тренинзите и повторно се повреди

Напаѓачот на Реал Мадрид, Еден Азар го продолжи тренажниот процес во текот на денот и повторно почувствува непријатност во мускулите, објави „АС“.

Мадрид, 3 февруари 2021 (МИА) – Напаѓачот на Реал Мадрид, Еден Азар го продолжи тренажниот процес во текот на денот и повторно почувствува непријатност во мускулите, објави „АС“.

Фудбалерот го пропушти вчерашниот тренинг поради повреда. Според шпанскиот весник Белгиецот ќе го пропушти натпреварот од 22. коло во Ла Лига со Хуеска.

Азар дојде во Реал Мадрид од Челзи летото 2019 како големо засилување. Оваа сезона, 30-годишниот играч играше на само 13 натпревари на сите турнири. Фудбалерот често пати страда од повреди поради кои ги пропушта натпреварите на Реал Мадрид.

Во тековната сезона, Азар постигна три гола и направи една асистенција. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close