0_Спорт.ПорталФудбал

Азар отпадна од составот на Белгија

Лекарите на „белиот балет“ решиле дека тој не треба да ризикува, бидејќи неговата состојба е многу кревка. Репрезентацијата на Белгија го зеде предвид тоа. Азар ќе го продолжи своето закрепнување во тренинг-базата во Мадрид, откако се очекува да го направи своето деби на 14 септември против Леванте.

Back to top button
Close
Close