Дописници СветСветСвет.Слајдер

Автопроизводителите годинава со загуби од 110 милијарди долари поради дефицит на чипови

Профитот на автомобилската индустрија поради недостиг на чипови годинава може да се скрати за 110 милијарди долари, наведе денеска американската консалтинг фирма „АликсПартнерс“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close