0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталЛинк во живоОпштествоХроникаХроника.Портал

Извлечен автомобилот што падна во Вардар кај болницата Аџибадем Систина

Екипите на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР претпладнево го извлекоа автомобилот што падна во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина.

Скопје, 22 мај 2020 (МИА) – Екипите на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР претпладнево го извлекоа автомобилот што падна во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина.

Станува збор за автомобил „фолскваген поло“ и во него нема луѓе.

Автомобилот беше извлечен со помош на сајли што преку водите на Вардар ги поставија спасувачките екипи.бк/са/

Превртено возило во Вардар во близина на Систина

Posted by MИА.mk on Петок, 22 мај 2020

 

Back to top button
Close
Close