0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Австриски инфектолог: Порано или подоцна сите ќе „фатиме“ коронавирус

Порано или подоцна сите ќе се заразиме со новиот коронавирус, предупредува австрискиот инфектолог Франц Алербергер, дополнувајќи дека не верува оти вирусот ќе биде искоренет во следните неколку години.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close