0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Австриски и хрватски искуства за подобрување на капацитетите за борба против организираниот криминал и корупцијата

Искуствата на хрватското Министерството за правда, австриските Министерство за внатрешни работи и Агенција за европска интеграција и економски развој, во следните пет години ќе се преточат во партнерство и поддршка на нашиот правосуден систем и МВР во борбата против организираниот криминал и корупцијата во рамки на проектот „Поддршка на Европската Унија за Владеење на правото“, финансиран од ЕУ во рамките на Инструментот за претпристапна помош.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close