0_Магазин.ПорталПатувања

Австриската Влада го откажува одржувањето на виенскиот Бал на операта

Австрискиот канцелар Себастијан Курц и вицеканцеларот Вернер Коглер, во заедничка изјава истакнаа дека фактот што ваквите манифестации се можни жаришта на зараза, ги принудува да го откажат и Оперскиот бал.

Back to top button
Close
Close