Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Австриската ОМВ ја напушта Словенија и продава 120 бензински станици

Австриската енергетска компанија ОМВ ја објави својата намера да го продаде словенечкиот дел од компанијата, како дел од оптимизацијата и преструктуирањето на деловните активности, јавија словенечките медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close