ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Австрија започнува со масовно тестирање на населението

Австрија, по истекот на мерката за „заклучување“, како што најави канцеларот Себастијан Курц, ќе спроведе масовно тестирање на населението за коронавирусот.

Back to top button
Close
Close