0_Web_АктуелноЕвропаСвет.Слајдер

Австрија воведува „зелени пасоши“ од 4 јуни

Австрија планира да ги воведе таканаречените „зелени пасоши“ (европски сертификат за имунизирани, тестирани и излекувани од Ковид-19) во електронска форма од 4 јуни, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close