Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

 Австрија со рекорден број новозаразени, повеќе од 3.000 за еден ден

Австрија, од почетокот на пандемијата, денеска забележа рекорден број новозаразени од Ковид-19, над 3.000 лица.

Back to top button
Close
Close