ЕвропаЕвропа.Портал

Австрија со најголем број новозаразени од почетокот на епидемијата

Бројот на новозаразени со коронавирусот во Австрија постојано расте, а во изминатите 24 часа се регистрирани 1.346 нови случаи.

Back to top button
Close
Close