ЕвропаЕвропа.Портал

Австрија: Се повеќе заразени повратници од одмор од Хрватска и Шпанија

Австриските власти регистрираат се повеќе случаи на инфекција со коронавирусот кај повратниците од однмори во странство, а најзаразени се оние кои летувале во Хрватска и Шпанија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close