Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Австрија: Прва компанија што воведе забрана за работа без тест за коронавирус

Пекарата Фелбер е првата компанија во Австрија која воведе забрана за работа за работници кои немаат тест за коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close