Svet.SlajderЕвропа

Австрија од солидарност постави израелско знаме на официјални згради

Австрија денеска постави израелско знаме на официјалните згради „во знак на солидарност поради нападите на израелската територија од Појасот Газа од страна на палестински Хамас и други терористички групи“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close