Svet.SlajderЕвропа

Австрија од април ќе воведе ковид-пасош

Австриската Влада на денешната седница донесе одлука во следните денови да биде изработена правна рамка за проектот наречен зелен пасош, со кој ќе биде овозможено слободно патување

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close