ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Австрија ги засилува граничните контроли поради мигрантите

Австрија ги засилува граничните контроли бидејќи се повеќе мигранти се обидуваат повторно да влезат во земјата, изјавија денеска министрите за внатрешни работи и за одбрана, Карл Нехамер и Клаудија Танер.

Back to top button
Close
Close