Svet.SlajderЕвропа

Австрија ќе испрати полициски „Кобри“ на источната надворешна граница на ЕУ

-Заштита на надворешната граница значи и заштита на нашата граница. Ние ќе испратиме 13 припадници на „кобрите“ со опрема и оклопно возило на источната граница на ЕУ, нагласи тој.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close