Свет

Австралиец осуден поради обид на Северна Кореја да и продаде ракетни делови

Австралиецот Чан Хан Чои (62) е осуден на три години и шест месеци затвор поради обид да помогне при продажба на ракетни делови на Северна Кореја, соопштиja денеска австралиските власти, посочувајќи дека зделката подразбирала и продажба на друга стока, со што се кршат санкциите на ОН.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close