Svet.SlajderСветСвет.Портал

Австралија: До сега угинаа најмалку 380 насукани китови

Најмалку 380 пилот китови насукани на западниот брег на Тасманија угинаа, соопштија спасувачите додавајќи дека ова најголемиот број на смртни случаи поврзани со насукувања регистрирани во Австралија.

Back to top button
Close
Close