0_Web_AktualeBotëBotë.PortalSvet.Slajder

Avokatët e Trampit thonë se Senati nuk ka autorizime që ta gjykojë

- Avokatët e ish-presidentit amerikan Donald Tramp sot deklaruan se Senati amerikan nuk ka autorizime të gjykojë për revokimin si person privat, duke e akuzuar për nxitje të kryengritjes dhe sulmit në Kapitoll Hill më 6 janar.

Back to top button
Close
Close