0_Македонија.ПорталПолитички партии

Ѓавочанова: За македонскиот идентитет и македонскиот јазик никогаш не се преговарало, ниту ќе се преговара

Во изминатиот период сведочиме деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ која освен блокади, деструкции и опструирање на се што е во корист на граѓаните и државата не прави ништо друго.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close