Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Јавниот превоз во Стразбур ќе биде бесплатен за лица под 18 години

Властите во Стразбур планираат од 1 септември годинава да воведат бесплатен јавен превоз за жителите под 18 години, објави „Паризиен“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close