0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Јавниот повик за финансиска поддршка од еден милион евра, на кој може да аплицираат компании, кои организираат настани, ќе биде објавен следната недела

Исклучиво домашни организатори, изведувачи и подизведувачи ќе учествуваат на јавниот повик за финансиска поддршка за индустријата и операторите за организација на настани, за реализација на настани осмислени од апликантите, на теми избрани од компаниите, а со кои се одбележува 30 години независност на Северна Македонија, во периодот јуни – септември 2021.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close