0_Македонија.ПорталОпштествоСкопје

Јавна расправа за прогласување на дел од планината Водно за заштитено подрачје

Министерството за животна средина и просторно планирање во соработка со Град Скопје денеска ќе организира јавна расправа по Нацрт-oдлуката за прогласување на дел од планината Водно за заштитено подрачје во категорија V – Заштитен предел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close