0_Web_АктуелноЕкономијаОпштински вести

Јавна расправа за младинското претприемништво во пелагонискиот регион

Моменталните локални политики, достигнувања и планови за поддршка на младинското претприемништво во општините Битола, Ресен, Крушево, Демир Хисар, Могила, Новаци, Долнени и Кривогаштани се тема на дискусија на јавната расправа „Локална поддршка за младинско претприемништво во Пелагонискиот регион: предизвици и перспективи“ што ќе се одржи денеска во Битола, во организација на Здружението за меѓународна младинска соработка Интерактив – Битола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close