Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Авионите на Боинг – 737 Макс најверојатно од ноември ќе добијат европска дозвола

Авионите Боинг 737 Макс може да добијат регулаторна лиценца во ноември и да се вратат во функција до крајот на годината, соопшти денеска Агенцијата за безбедност на воздухопловството на Европската унија (ЕАСА).

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close