Svet.SlajderСвет

Авиокомпании се подготвуваат да ги вратат вработените од принуден одмор

Американ ерлајнс и Јунајтед ерлајнс соопштија дека се подготвуваат да повикаат десетици илјади луѓе кои се на принуден одмор, додека чекаат одобрување од законодавците за поддршка од 15 милијарди долари во рамки на поширокиот пакет помош.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close